کتاب فیزیولوژی گایتون 2021

دانلود کتاب فیزیولوژی گایتون 2021

کتاب فیزیولوژی گایتون 2021 کتابی که نام آن برای تمامی دانشجویان رشته علوم پزشکی آشناست و حتما در طول دوره تحصیل با اون سر و کار خواهند داشت. به دلیل آن که هر یک از دانشجویان رشته‌های پزشکی نیاز دارند این کتاب را از همان ترم‌های ابتدایی تهیه کرده و همواره به همراه داشته باشند.

همچنین اهمیت کتاب فیزیولوژی گایتون از این جهت بالاست که نه تنها دانشجویان رشته پزشکی بلکه دانشجویان رشته مامایی و پرستاری و همچنین افرادی که علاقمندند اصول و مباحث پایه فیزیولوژی انسانی را فراگیرند، ضروری و بسیار مفید خواهد بود. زیرا در این کتاب مباحث مرتبط با بخش بالینی و پیش بالینی شرح داده شده و ترجمه آن به صورت کاملا شفاف صورت گرفته به طوری که یادگیری و درک مفاهیم پیچیده فیزیولوژی برای دانشجویان ساده شده است.

در این مقاله سعی شده بهترین ترجمه فیزیولوژی گایتون معرفی شود چرا که اهمیت کتاب گایتون برای دانشجویان پزشکی بسیار زیاد است و مطالعه نسخه زبان اصلی Guyton And Hall Textbook Of Medical Physiology، ترجمه فارسی و خلاصه این کتاب (بسته به رشته تحصیلی و مدت زمان مطالعه داوطلبان و دانشجویان) توصیه می شود.

جهت سهولت دسترسی به دانلود رایگان کتاب فیزیولوژی گایتون و هال، معرفی و مقایسه بهترین ترجمه فارسی، فهرست کتاب و… شما بازدید کننده عزیز می‌توانید با کلیک بر روی عناوین زیر به راحتی به مطلب مورد نظرتون دسترسی داشته باشید.

معرفی کتاب فیزیولوژی گایتون

کتاب فیزیولوژی گایتون 2021 آخرین نسخه منتشر شده از Guyton And Hall Textbook Of Medical Physiology است که برای اولین بار 65 سال پیش توسط آرتور گایتون به نگارش درآمد. برخلاف سایر کتب پزشکی که اغلب توسط مجموعه‌ای از نویسندگان به نگارش در می‌آمدند کتاب گایتون از ابتدا توسط آرتور گایتون نوشته شد.

پس از آن، در چاپ‌های بعدی کتاب، دکتر مایکل هال نیز مباحثی را به این کتاب افزود. این مباحث کتاب فیزیولوژی پزشکی گایتون را کامل‌تر کرد. محوریت این کتاب بر اساس مفاهیم قابل فهم برای آموزش دانشجویان تدوین شده است.

اهمیت کتاب گایتون و هال در ارایه دقیق دیدگاه‌های تشخیصی، درمانی و مباحث پایه پزشکی است. این کتاب یکی از منابع مهم علوم پزشکی و زیستی در بیش‌تر دانشگاه‌های مهم دنیاست و در بسیاری از دانشگاه‌های ایران تدریس می‌شود. سهولت یادگیری مفاهیم که به صورت خلاصه ارایه شده‌اند، توجه ویژه به اصول فیزیولوژی و ارایه‌ی مطالب در بخش‌هایی مجزا، از ویژگی‌هایی است که به مخاطب در درک بهتر مفاهیم کمک می‌کند.

بهترین ترجمه فیزیولوژی گایتون

در ابتدا لازم است بهترین ترجمه فیزیولوژی گایتون معرفی شود چراکه کتاب گایتون یکی از مباحث پایه در زمینه رشته پزشکی است، ترجمه‌های فارسی زیادی نیز برای آن ارائه شده است. تعدد زیاد ترجمه این کتاب در بازار سبب شده است تا انتخاب و خرید کتاب گایتون فارسی همواره برای دانشجویان پزشکی و سایر رشته‌های مرتبط دشوار باشد.

چون این ترجمه ها اکثرا توسط اساتید برجسته و بنام حوزه علوم پزشکی نگاشته شده است و هرکدام دارای نقاط قوت و ضعف است. در ادامه به معرفی ترجمه های فارسی کتاب فیزیولوژی پزشکی گایتون 2021 می‌پردازیم، با ما همراه باشید.

فهرست کتاب فیزیولوژی گایتون

فهرست کتاب فیزیولوژی گایتون و هال در تمام ترجمه ها مشترک است. کتاب گایتون زبان اصلی به صورت تک جلدی چاپ شده ولی در ترجمه فارسی کتاب به صورت دو جلدی به چاپ رسیده است. در این کتاب مباحث مختلف طی فصول کوتاه و خلاصه شرح داده شده و به همین جهت، یادگیری آن‌ها را برای خواننده آسان کرده است. ضمن آن که با بهره‎مندی از 1200 تصویر تمام رنگی از بخش‎های مختلف بدن درک مطالب را برای خوانندگان و دانشجویان ساده شده است.

فهرست جلد اول کتاب گایتون و هال 2021

بخش اول: مقدمه فیزیولوژی: سلول و فیزیولوژی عمومی
بخش دوم: فیزیولوژی غشاء عصب و عضله
بخش سوم: قلب
بخش چهارم: گردش خونه
بخش پنجم: مایعات بدن و کلیه ها
بخش ششم: سلول های خونی، ایمنی و انعقاد خون
بخش هفتم: دستگاه تنفس
بخش هشتم: فیزیولوژی هوانوردی، فضانوردی و غواصی در اعماق دریا

فهرست جلد دوم کتاب گایتون و هال 2021

بخش نهم: سیستم عصبی A، اصول کلی و فیزیولوژی حسی
بخش دهم: سیستم عصبی B، حواس های ویژه
بخش یازدهم: سیستم عصبی C، نوروفیزیولوژی حرکتی و یکپارچه
بخش دوازدهم: فیزیولوژی دستگاه گوارش
بخش سیزدهم: متابولیسم و تنظیم درجه حرارت بدن
بخش چهاردهم: هورمون شناسی و تولید مثل
بخش پانزدهم: فیزیولوژی ورزش

1. فیزیولوژی گایتون ترجمه حائری

کتاب فیزیولوژی گایتون حائری روحانی ترجمه فارسی از کتاب 2021 Guyton and Hall textbook of medical physiology است و آخرین ویرایشی است که تا بحال از کتاب گایتون منتشر شده است. این کتاب توسط افراد زیادی ترجمه شده ولی فیزیولوژی گایتون حائری یکی از بهترین ترجمه فیزیولوژی گایتون است.

استفاده از جملات کوتاه جهت درک بهتر مطالب و به خاطرسپاری راحت تر، صفحه آرایی مناسب، استفاده از تصاویر رنگی با کیفیت مناسب و… از ویژگی های بازر این ترجمه است. کتاب فیزیولوژی حائری به دو صورت جلد شومیز (جلد نرم) و جلد گالینگور (جلد سخت) چاپ شده است. تمام نکات علمی در هر دوشکل کتاب یکسان هستند.

برای مشاهده اطلاعات کامل‌تر و خرید فیزیولوژی گایتون هال سید علی حائری می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.
کتاب گایتون فارسی

2. کتاب گایتون ترجمه فرخ شادان

کتاب گایتون فرخ شادان یکی از ترجمه‌های بسیار مشهور فیزیولوژی گایتون و هال است و در بین بقیه ترجمه ها کمترین ایراد علمی و نگارشی را دارد.

استفاده از تصاویر رنگی با کیفیت مناسب در ویرایش جدید این کتاب، ترجمه سلیس و روان متن از ویژگی های بارز این کتاب است. کتاب فیزیولوژی فرخ شادان به دو صورت جلد شومیز (جلد نرم) و جلد گالینگور (جلد سخت) چاپ شده است. تمام نکات علمی در هر دوشکل کتاب یکسان هستند و صرفا به خاطر مسائل اقتصادی و احترام به سلیقه مخاطب، اقدام به عرضه کتاب در دو شکل شده است.

برای مشاهده اطلاعات کامل‌تر و خرید فیزیولوژی گایتون و هال دکتر فرخ شادان می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.
کتاب گایتون فارسی

3. فیزیولوژی گایتون ترجمه نیاورانی

کتاب فیزیولوژی گایتون ترجمه نیاورانی ترجمه فارسی از کتاب 2021 Guyton and Hall textbook of medical physiology است و آخرین ویرایشی است که تا بحال از کتاب گایتون منتشر شده است. در این ترجمه از جملات کوتاه استفاده شده و صفحه آرایی مناسبی دارد.

برای مشاهده اطلاعات کامل‌تر و خرید فیزیولوژی گایتون هال دکتر احمدرضا نیاورانی می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.
کتاب گایتون فارسی

4. کتاب گایتون ترجمه دکتر نجفی

کتاب فیزیولوژی گایتون ترجمه دکتر نجفی ترجمه فارسی از کتاب گایتون 2021 است و آخرین ویرایشی است که تا بحال از این کتاب منتشر شده است. این کتاب ترجمه بسیار روانی دارد و در آن از لغات ساده و قابل فهم استفاده شده است و در عین حال نیز پاراگراف‌ها و جملات کوتاه هستند. کتاب گایتون دکتر نجفی یکی دیگر از بهترین ترجمه فیزیولوژی گایتون است.

برای مشاهده اطلاعات کامل‌تر و خرید فیزیولوژی گایتون و هال دکتر هوشنگ نجفی می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.
کتاب گایتون فارسی

5. فیزیولوژی گایتون دکتر قاسمی

کتاب فیزیولوژی گایتون دکتر قاسمی ترجمه فارسی از کتاب 2021 Guyton and Hall textbook of medical physiology است و آخرین ویرایشی است که تا بحال از کتاب گایتون منتشر شده است. جلد اول این کتاب مقدمه‌ای بر فیزیولوژی ارائه می‌دهد. سپس به بررسی فیزیولوژی غشا و عصب و عضله می‌پردازد. در ادامه نیز مفاهیمی نظیر قلب گردش خون و … مورد بررسی قرار می‌گیرد.

برای مشاهده اطلاعات کامل‌تر و خرید فیزیولوژی گایتون ترجمه دکتر اصغر قاسمی می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.
کتاب گایتون فارسی

دانلود رایگان فیزیولوژی گایتون 2020

لینک دانلود رایگان کتاب فیزیولوژی پزشکی گایتون و هال 2020 و گایتون 2016 در این قسمت قرار داده شده است. این کتاب فیزیولوژی در 1100 صفحه نوشته شده است. برای دانلود کتاب روی لینک زیر کلیک کنید.

خرید کتاب فیزیولوژی گایتون

فروشگاه اینترنتی کتاب روز با پایبندی به اصل تعهد به مخاطب، شرایطی را فراهم نموده تا خرید کتاب فیزیولوژی گایتون و هال و سایر کتب دانشگاهی به آسان‌ترین حالت ممکن به دست شما عزیزان برسد. و در این مسیر حداکثر تلاش خود را جهت ارائه خدمات به اساتید و دانشجویان انجام دهد.

کتاب تست فیزیولوژی پزشکی

کتاب تست فیزیولوژی پزشکی می تواند مکملی برای دانشجویان و داوطلبان آزمون های ارشد و دکتری باشد. این کتاب ها مجموعه سوالات فیزیولوژی را همراه با دیدگاه پاتوفیزیولوژی مطرح می کنند و با پاسخ های چند گزینه ای و تشریح پاسخ درست، موضوع مورد بحث را که بسیاری از آنها کاربرد بالینی دارند تجزیه و تحلیل می کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *