کتاب آناتومی گری برای دانشجویان

کتاب آناتومی گری

کتاب آناتومی گری یک کتاب انگلیسی در زمینه آناتومی (کالبدشناسی بدن انسان) است که ابتدا توسط هنری گری نوشته شده است و توسط هنری وندی کرت تصویرسازی شده است. نسخه های پیشین آناتومی نامیده شد. آناتومی توصیفی و جراحی و گری کاملا تشریحی و کاربردی است، اما نام کتاب کوتاهتر شده است و نسخه های بعدی تحت عنوان Anatomy Gray (آناتومی گری) منتشر شده است.

عده‌ای این کتاب را بالاترین منبع علم کالبدشناسی انسان می‌دانند. همچنین نسخه‌ای از آن برای دانشجویان رشته های پزشکی و سایر رشته های مرتبط نگاشته شده است.

جهت سهولت دسترسی به دانلود کتاب آناتومی گری، معرفی و مقایسه بهترین ترجمه فارسی، فهرست کتاب و… شما بازدید کننده عزیز می‌توانید با کلیک بر روی عناوین زیر به راحتی به مطلب مورد نظرتون دسترسی داشته باشید.

بهترین ترجمه آناتومی گری

کتاب آناتومی گری برای دانشجویان به دلیل اینکه یکی از مباحث پایه در زمینه رشته پزشکی است، ترجمه‌های زیادی نیز برای آن ارائه شده است. تعدد زیاد ترجمه این کتاب در بازار سبب شده است تا انتخاب و خرید بهترین ترجمه آناتومی گری همواره برای دانشجویان پزشکی و سایر رشته‌های مرتبط دشوار باشد. چراکه این ترجمه‌ها اکثرا توسط اساتید برجسته و بنام حوزه علوم پزشکی نگاشته شده است و هرکدام دارای نقاط قوت و ضعف است.

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که کتاب آناتومی گری چند جلد است؟ کتاب آناتومی گری زبان اصلی به صورت تک جلدی چاپ شده است ولی ترجمه فارسی این کتاب در سه جلد (و گاها 4 جلد) جداگانه به چاپ رسیده است. در ادامه به معرفی ترجمه‌های فارسی کتاب آناتومی گری می‌پردازیم، با ما همراه باشید.

جلد اول: آناتومی تنه
جلد دوم: آناتومی اندام
جلد سوم: آناتومی سر و گردن
جلد چهارم: نوروآناتومی

آناتومی گری جلد اول آناتومی تنه

در فصل اول از آناتومی گری تنه دستگاه‌های مختلف بدن از جمله دستگاه اسکلتی، غضروف، مفاصل، پوست،دستگاه‌های لنفاوی، عصبی و سایر دستگاه‌های بدن مورد بررسی قرار می‌گیرند. سپس به بخش آناتومی پشت و جزئیات آن می‌رسیم. در ادامه نیز آناتومی موضعی نظیر قالب‌های استخوانی، مفاصل، ربات‌ها و ساختار عضلانی پشت همچنین نخاع و اعصاب نخاعی بررسی می‌شوند. در ادامه نیز به آناتومی سطحی پشت، آناتومی قفسه سینه، آناتومی شکم و آناتومی لگن و پرینه پرداخته می‌شود.

آناتومی گری جلد دوم آناتومی اندام

کتاب آناتومی گری جلد دوم یا همان آناتومی گری اندام یکی از مجموعه کتاب‌های Gray’s Anatomy for Students است که به صورت تخصصی به مبحث آناتومی اندام می‌پردازد. در این کتاب اندام بدن انسان به دو قسمت اندام فوقانی و اندام تحتانی تقسیم شده است. در هر قسمت عملکرد آن، اجزای تشکیل دهنده، ارتباط با نواحی دگیر، نکات مهم و… به طور کامل شرح داده شده است.

آناتومی گری جلد سوم آناتومی سر و گردن

کتاب آناتومی گری جلد سوم به آناتومی گری سر و گردن نیز مشهور است. این کتاب به معرفی آناتومی و اندام مرتبط با سروگردن و عملکرد هر یک از آن‌ها می‌پردازد. موضوع جلد سوم در رابطه با آناتومی موضعی سر، اعصاب، عضلات، عروق، اسکلت‌ها، سینوس‌ها، آناتومی سطحی سر و گردن و بخش‌هایی از آناتومی انسان است که با سر و گردن مرتبط است.

بطورکلی در کتاب آناتومی گری سروگردن اجزا و عملکرد این اندام‌ها و همچنین ارتباط آن‌ها با سایر نواحی، آناتومی ناحیه‌ای، حفره‌های مختلف نواحی سر و گردن نظیر، دهان بینی و آناتومی سطحی و بالینی آن‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

آناتومی گری جلد چهارم نوروآناتومی

جلد چهارم کتاب آناتومی گری یا همان نوروآناتومی گری به بررسی آناتومی اعصاب می پردازد. محتوای این کتاب حاوی نگاهی کلی به دستگاه عصبی است. در این کتاب، مغز، تالاموس، ساقه مغز، نخاع، هسته‌های قاعده‌ای، مخچه، دستگاه بینایی، دستگاه شنوایی و تعادلی، هیپوتالاموس، دستگاه بویایی و لیمبیک و بطورکلی هر اندامی که مرتبط با دستگاه عصبی است در این بخش مورد بررسی قرار می‌گیرد.

دانلود رایگان کتاب آناتومی گری

لینک دانلود رایگان کتاب آناتومی گری برای دانشجویان Gray’s Anatomy for Students در این قسمت قرار داده شده است. این کتاب آناتومی در 1180 صفحه نوشته شده است. این کتاب آناتومی در 1234 صفحه نوشته شده است و شامل آناتومی تنه، آناتومی اندام، آناتومی سر و گردن و نوروآناتومی می‌باشد. برای دانلود کتاب روی لینک زیر کلیک کنید.

دیگران چی جستجو کردن؟

خرید بهترین کتاب‌های آناتومی گری
آناتومی پایه گری 2022 Gray's Basic Anatomy

آناتومی پایه گری 2022 Gray’s Basic Anatomy

555,000 تومان
آناتومی گری 2020 تنه جلد اول

آناتومی گری شیرازی جلد اول تنه

240,000 تومان
آناتومی گری 2020 جلد اول حسن زاده

آناتومی گری حسن زاده جلد اول تنه

224,000 تومان
کتاب چکیده آناتومی گری مهدی زاده

چکیده آناتومی گری مهدی زاده 2020

84,915 تومان
کتاب نوروآناتومی گری دکتر شیرازی

نوروآناتومی گری شیرازی

63,000 تومان
خلاصه آناتومی گری احسان گلچینی

خلاصه آناتومی گری گلچینی

390,000 تومان
خلاصه آناتومی گری دکتر شیرازی

خلاصه آناتومی گری دکتر شیرازی

200,000 تومان
آناتومی گری 2020 اندام جلد دوم

آناتومی گری شیرازی جلد دوم اندام

150,000 تومان
آناتومی گری 2020 تنه

آناتومی گری مهدی زاده جلد اول تنه

200,000 تومان
دیدگاه کاربران
4 دیدگاه
 • حامد ۲۸ مهر ۱۴۰۱ / ۱۳:۵۸

  سلام وقت بخیر.ببخشید لینک دانلود مجموعه سولات و تستهای اناتومی گری هم موجود هست بصورت pdf؟
  ممنون میشم جواب بدید

 • سعید ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ / ۱۶:۴۹

  ترجمه دکتر حسن زاده عاالیه حتما بخرید

 • ahmadsaeed94 ۵ مهر ۱۴۰۰ / ۰۶:۲۲

  من افغانستان هستم و به ترجمه فارسی آناتومی گری نیازمندم. میشود لینک دانلود را برایم ارسال کنید

  • مدیر سایت ۱۱ مهر ۱۴۰۰ / ۱۵:۴۳

   سلام وقت بخیر، متاسفانه فقط ارسال به شهرهای ایران داریم و نمی‌تونیم به افغانستان ارسال کنیم. در مورد pdf هم امکان دانلود و فروش فایل کتاب امکان پذیر نیست

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *