دانلود کتاب پرستاری مراقبت های ویژه

دانلود کتاب پرستاری مراقبت های ویژه

پرستاری مراقبت های ویژه یکی از دروس رشته کارشناسی پرستاری و همچنین کارشناسی ارشد پرستاری می باشد.با توجه به اهمیت این درس،فصل های زیر به صورت جزوه تایپ شده در قالب فایل pdf برای شما دوستان عزیز قرار داده شده…

  • فصل اول: سیستم تنفسی
  • فصل دوم: بررسی بیماران با اختلال تنفسی
  • فصل سوم: برقراری راه هوایی مصنوعی
  • فصل چهارم: اکسیژن درمانی

تألیف و گردآوری: بشیر امامی

آناتومی و فیزیولوژی سیستم تنفسی:

سیستم تنفسی شامل سیستم فوقانی و تحتانی است. این سیستم ها با هم مسئول تهویه می باشند.راههای هوایی فوقانی بعد از اینکه هوای تنفسی را گرم و تصفیه کرد، آنرا به سیستم تنفسی تحتانی (ریه ها) می رساند و در نتیجه در عمل تبادل گازی دخالت دارد. تبادل گازی شامل تحویل اکسیژن به بافتها از طریق جریان خون و خارج کردن گازهای اضافی مثل دی اکسید کربن در حین بازدم از ریه هاست. سیستم تنفسی با سیستم قلبی-عروقی مرتبط بوده و مسئولیت تهویه و دیفیوژن (نشت گاز از یک محیط پر تراکم به طرف محیط کم تراکم) را بر عهده دارد، در حالی که سیستم قلبی-عروقی مسول پرفیوژن است.

راه های هوایی فوقانی:

ساختمان راه های هوایی فوقانی متشکل از بینی، سینوس ها و سوراخ های بینی و…

توضیحات تکمیلی پرستاری مراقبتهای ویژه

گرایش مراقبتهای ویژه یکی از شاخه های تخصصی پرستاری است که با هدف ارتقاء دانش ها و مهارتهای تخصصی لازم برای فعالیت پرستاران در موقعیت ها و بخش های ویژه، از طریق بهینه سازی خدمات و مراقبت های پرستاری از بیماران بد حال و نیازمند به مراقبت های ویژه موجبات کاهش مرگ و میر و عوارض بیماری در بخش های ویژه (مانند آی سی یو – سی سی یو  و دیالیز) را فراهم می سازد.

پرستاری مراقبت های ویژه
پرستاری مراقبت های ویژه

پرستاری مراقبت های ویژه

پرستار مراقبت های ویژه فردی است ورزیده و دارای دانش عالی که به عنوان عضوی فعال از گروه مراقبتی، وظیفه ارائه کاملترین و مناسب ترین مراقبت را به بیمار بدحال در بخش ویژه به عهده دارد. دانش و مهارت های این پرستاران در راستای پیشگیری از بیماری ها، حفظ و ارتقاء سلامت ادامه درمان ناتوانی، آسایش و آرامش بیماران بد حال به کار گرفته می شود.پرستار مراقبت ویژه  کارایی حرفه ای خود را با آموزش مداوم (نظری و عملی) و پژوهش در رشته های مرتبط با محوریت بخش مراقبت ویژه تداوم می بخشد.

خرید کتاب مراقبت های ویژه پرستاری عسکری

کتاب مراقبتهای ویژه عسگری شامل کلیاتی در زمینه مراقبت های ویژه در بخش های ICU, CCU و دیالیز می باشد. این کتاب شامل سه بخش می‌باشد که هر بخش دربردارنده نکات بالینی و کلینیکی یکی از موارد فوق می‌باشد. انتخاب مطالب بر اساس سرفصل واحد درسی مراقبت پرستاری ویژه دانشجویان پرستاری می باشد.

برای مشاهده و خرید سایر منابع و دروس رشته پرستاری مراقبت های ویژه به لینک های زیر مراجعه نمایید

برای آشنایی بیشتر با رشته پرستاری میتوانید مقالات دیگر سایت را مطالعه کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *