کتاب های ترم اول دندانپزشکی

کتاب های ترم اول دندانپزشکی

کتاب های ترم اول دندانپزشکی در اغلب دانشگاه‌های ایران مشابه است ولی گاهی اوقات استاد مربوطه ترجیح می‌دهد از روی جزوه یا منبع خلاصه شده تدریس نماید و مباحث غیر ضروری را به دانشجو تحمیل نکند. تعداد واحدها و دروسی که دانشجویان رشته دندانپزشکی باید درطول دوران تحصیلی بگذرانند در تمام دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه شهید بهشتی، شیراز، مشهد، گلستان و… یکسان است. در این مقاله به معرفی کامل منابع، جزوات و کتاب های خلاصه شده برای دانشجویان ترم اول دندانپزشکی می‌پردازیم.

کتاب های ترم اول دندانپزشکی

معرفی منابع اصلی ترم اول دندانپزشکی

از دروس پایه و تخصصی که در ترم اول دندان پزشکی بایستی پشت سربگذارید دروسی نظیر تشریح (آناتومی)، بیوشیمی، سلامت دهان و جامعه است. دروس عمومی نیز شامل زبان و اخلاق اسلامی، ادبیات فارسی می‌باشد. برای این دروس چندین منابع معرفی شده است که در این مقاله به بهترین و معروف‌ترین کتاب‌های موجود اشاره می‌کنیم.

آناتومی (تشریح عمومی)

درس آناتومی عمومی تحت عنوان تشریح عملی و نظری از دروس پایه و اساسی است که یک دندان پزشک در ترم اول با اون روبه رو میشه. برای این درس منابع مختلفی در دانشکده‌های دندانپزشکی کشور معرفی شده که در اینجا چندتا از پر استفاده ترین‌ها رو معرفی می‌کنیم.

بیوشیمی نظری و عملی

برای دانشجویان ترم اول رشته دندانپزشکی نیز درس بیوشیمی به صورت نظری و عملی ارائه شده است. دانشجویان پیراپزشکی برای گذراندن این واحد درسی کافیه از منابع خلاصه شده بیوشیمی استفاده کنند و خواندن منابع حجیم بیوشیمی برای این دسته توصیه نمی‌شود. از جمله کتاب‌های معروف که سال‌ها در دانشگاه‌های ایران استفاده میشد بیوشیمی دندانپزشکی دکتر محمود دوستی است ولی متاسفانه این کتاب دیگه تجدید چاپ نشد!

از دیگر کتاب‌های قابل استفاده برای دانشجویان دندانپزشکی می‌توان به کتاب بیوشیمی پزشکی اعضا هیئت علمی دانشگاه تهران اشاره کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *