کتاب لودیش 2021 بهترین ترجمه فارسی

کتاب لودیش 2021 بهترین ترجمه فارسی

کتاب لودیش 2021 یکی از بهترین منابع زیست شناسی سلولی مولکولی است. این کتاب توسط پروفسور هاروی لودیش نگاشته شده و ویراست نهم آن در اواخر سال 2021 منتشر شد. در ادامه به معرفی آخرین ویرایش کتاب لودیش پرداخته شده است، با ما همراه باشید.

جهت سهولت دسترسی به دانلود رایگان کتاب زیست سلولی مولکولی لودیش، معرفی و مقایسه بهترین ترجمه لودیش فارسی، فهرست کتاب و… شما بازدید کننده عزیز می‌توانید با کلیک بر روی عناوین زیر به راحتی به مطلب مورد نظرتون دسترسی داشته باشید.

کتاب سلولی مولکولی لودیش 2021

کتاب لودیش 2021 آخرین ویرایش منتشر شده از Molecular Cell Biology است و به عنوان یکی از کتب مرجع و مهم در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود. در ایران نیز بسیاری از اساتید از ترجمه کتاب لودیش برای تدریس در مقاطع مختلف استفاده می کنند.

این کتاب همچنین یکی از منابع مهم برای آزمون های ورودی کارشناسی ارشد و دکتری رشته‌های علوم پایه پزشکی، زیست شناسی، زیست فناوری، مهندسی بافت و سایر رشته‌های مرتبط است.

کتاب زیست سلولی مولکولی لودیش در چهار بخش اصلی نگارش شده است. در بخش اول به ساختار شیمیایی سلول با تاکید بر ساختار پروتئین ها می‌پردازد. در بخش دوم به ژنتیک مولکولی بخصوص مباحث تکنیک های ژنتیک مولکولی، ژن ها، کروموزوم ها، همانند سازی، رونویسی، پروتئین سازی و بیان ژن پرداخته است.

بخش سوم کتاب عملکردهای اختصاصی سلولها شامل مباحث کشت سلول، ساختار غشای سلول، عبور و مرور مواد از غشا، انرژی سلولی، پیام رسانی سلولی، اسکلت سلولی و مشارکت سلول ها در ایجاد بافت ها را مورد بحث قرار داده است و در بخش چهارم در مورد رشد و تکامل و تکوین سلول صحبت می‌کند و شامل مباحث چرخه سلولی، مرگ سلولی، سلول های عصبی، ایمونولوژی و سرطان می‌باشد.

فهرست کتاب سلولی مولکولی لودیش

فهرست کتاب Molecular Cell Biology در تمام ترجمه ها مشترک است. کتاب لودیش زبان اصلی به صورت تک جلدی چاپ شده ولی در ترجمه فارسی کتاب به صورت دو جلدی به چاپ رسیده است. بخش‌های 1 تا 12 کتاب در جلد اول آمده و ادامه آن در جلد دوم منتشر شده است. در ادامه فصول کتاب به صورت تیتروار آمده است.

فهرست جلد اول زیست سلولی مولکولی لودیش

فصل اول: تکامل، مولکول‌ها، ژن‌ها، سلول‌ها و ارگانیسم‌ها

فصل دوم: ساختار شیمیایی

فصل سوم: ساختار و عملکرد پروتئین

فصل چهارم: ساختار و عملکرد پروتئین

فصل پنجم: مکانیزم‌های پایه‌ای ژنتیک مولکولی

فصل ششم: ژن‌ها، کروماتین و کروموزوم‌ها

فصل هفتم: ژن‌ها، کروماتین‌ها و کروموزوم‌ها

فصل هشتم: کنترل بیان ژن در سطح رونویسی

فصل نهم: کنترل ژن پس از رونویسی

فصل دهم: ساختار غشاهای زیستی

فصل یازدهم: انتقال یون‌ها و مولکول‌های کوچک از میان غشاء

فصل دوازدهم: انرژتیک سلولی

فهرست جلد دوم زیست سلولی مولکولی لودیش

فصل سیزدهم: حرکت پروتئین‌ها به غشاها و اندامک‌ها

فصل چهاردهم: حمل و نقل وزیکولی، ترشح و اندوسیتوز

فصل پانزدهم: انتقام پیام و گیرنده های جفت شده با G پروتئین

فصل شانزدهم: مسیرهای پیام‌رسانی کنترل‌کننده بیان ژن

فصل هفدهم: سازمان‌دهی و حرکت سلولی I(ریز رشته ها)

فصل هجدهم: سازمان‌دهی و حرکت سلولیII (ریز لوله ها و رشته های حد واسط)

فصل نوزدهم: تنظیم چرخه سلول یوکاریوتی

فصل بیستم: یکپارچگی سلول‌ها در بافت‌ها

فصل بیست و یکم: سلول‌های بنیادی، عدم تقارن سلولی و مرگ سلولی

فصل بیستو دوم: سلول‌های سیستم عصبی

فصل بیست و سوم: ایمنی شناسی

فصل بیست و چهارم: سرطان

بهترین ترجمه لودیش فارسی

در ابتدا لازم است بهترین ترجمه لودیش 2021 معرفی شود چراکه این کتاب یکی از منابع مهم دانشجویان کارشناسی ارشد رشته های علوم آزمایشگاهی است و تاکنون ترجمه‌های زیادی نیز برای آن ارائه شده است. تعدد زیاد ترجمه این کتاب در بازار سبب شده است تا انتخاب و خرید کتاب سلولی مولکولی لودیش همواره برای دانشجویان پزشکی و سایر رشته‌های مرتبط دشوار باشد.

چون این ترجمه ها اکثرا توسط اساتید برجسته و بنام حوزه علوم پزشکی نگاشته شده است و هرکدام دارای نقاط قوت و ضعف است. در ادامه به معرفی ترجمه های فارسی لودیش می‌پردازیم، با ما همراه باشید.

کتاب سلولی مولکولی لودیش محمدنژاد

کتاب لودیش محمدنژاد ترجمه فارسی از کتاب 2021 Guyton and Hall textbook of medical physiology است و آخرین ویرایشی است که تا بحال از این کتاب منتشر شده است. این کتاب توسط افراد زیادی ترجمه شده ولی ترجمه محمدنژاد یکی از بهترین ترجمه لودیش 2021 است.

استفاده از جملات کوتاه جهت درک بهتر مطالب و به خاطرسپاری راحت تر، صفحه آرایی مناسب، استفاده از تصاویر رنگی با کیفیت مناسب و… از ویژگی های بازر این ترجمه است.

برای مشاهده اطلاعات کامل‌تر و خرید زیست سلولی و مولکولی لودیش ترجمه دکتر محمنژاد یا همان ترجمه 5استاد می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.
لودیش محدنژاد

کتاب لودیش ترجمه عباس بهادر

کتاب لودیش ترجمه دکتر عباس بهادر نسخه فارسی از زیست شناسی سلولی و مولکولی لودیش 2021 است. این کتاب یکی از کتاب‌های اصلی و پایه دانشجویان پزشکی است. همچنین بسیاری از دانشجویان پیراپزشکی نیز کتاب سلولی مولکولی لودیش را در دانشگاه می‌خوانند. در جلد اول کتاب به مباحثی همچون مولکول ها،سلول ها و موجودات مدل، ساختارهای شیمیایی، ساختار و عملکرد پروتئین ها و… پرداخته شده است که در ادامه به معرفی سرفصل های کتاب لودیش 2021 پرداخته می شود.

برای مشاهده اطلاعات کامل‌تر و خرید زیست سلولی و مولکولی لودیش ترجمه دکتر عباس بهادر و همکاران می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.
لودیش بهادر

کتاب Molecular Cell Biology

Molecular Cell Biology remains the most authoritative and cutting-edge resource available for the cell biology course. The author team, consisting of world-class researchers and teachers, incorporates medically relevant examples where appropriate to help illustrate the connections between cell biology and health and human disease. Emphasis on experimental techniques that drive advances in biomedical sciences and introduce students to cutting edge research teach students the skills they need for their careers.

برای مشاهده اطلاعات کامل‌تر و خرید کتاب Molecular Cell Biology می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.
زبان اصلی

دانلود رایگان کتاب لودیش

لینک دانلود رایگان کتاب زیست شناسی سلولی و مولکولی لودیش در این قسمت قرار داده شده است.

خرید کتاب تست لودیش
خرید کتاب خلاصه لودیش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *