آزمون پرومتریک

آزمون پرومتریک Prometric یک فرصت مناسب برای تحقق رویای مهاجرت کاری فارغ‌التحصیلان حوزه بهداشت و درمان و استخدام در شرکت‌ها و مراکز درمانی برتر کشورهای پیشرفته است. آزمون پرومتریک مهارت‌های افراد را در رشته و تخصص‌های مختلف علوم پزشکی مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

در واقع باید گفت هدف اصلی متقاضیان این آزمون، امکان پیدا کردن شغل و پیشرفت در کشورهایی با پتانسیل شغلی بالا است و پرومتریک قرار است افراد را به این هدف برساند! شرکت آمریکایی تستینگ برای نخستین بار این نوع آزمون را ایجاد کرد و به نوعی مبدع این سبک از مهاجرت ها و آزمون ها بود.

آنچه این آزمون را در برابر سایر تست های مشابه متفاوت می کند، ایجاد شرایطی یکسان برای داوطلبانی است که قصد مهاجرت به کشورهای پیشرفته تر را دارند. از جمله کشورهایی که در آسیا این آزمون را برگزار می کنند می توان به مالزی، ترکیه، ارمنستان، گرجستان، نپال، چین، فیلیپین، قطر، عمان، امارات و سنگاپور اشاره کرد.

رشته های آزمون پرومتریک

آزمون پرومتریک افراد شاغل یا تحصیل‌ کرده در انواع رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری و دیگر رشته‌های زیر مجموعه‌ حوزه بهداشت و درمان را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. در جدول زیر انواع رشته‌های قابل ارزیابی در این آزمون را مشاهده می‌کنید.

پزشک عمومی – دندانپزشک عمومی – داروساز

پرستار عمومی – ماما – تکنولوژیست آزمایشگاه – تکنسین آزمایشگاه – تکنولوژیست رادیولوژی – تکنسین رادیولوژی – فیزیوتراپیست – پیراپزشکی پایه – امدادگر – دستیار دندان‌پزشک – متخصص بهداشت دندان – تکنسین آزمایشگاه – دندان‌پزشکی – متخصص تغذیه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *